Terapeuter du kan kontakta

IPT-Handledare (nivå D)

Thomas Ström  
ISIPT Certified Trainer & Supervisor (International Society IPT)
leg. psykolog, leg psykoterapeut, psykoterapihandledare,
specialist i klinisk psykologi
IPT handledare, D-nivå, Östersund
Kontakt: strom.thomas@gmail.com
tel: 070-6 291 281
Annika Ekeblad
fil.dr. i psykologi, leg psykolog, leg psykoterapeut, specialist i klinisk psykologi
IPT handledare D-nivå, Sundsvall
Kontakt: annika.ekeblad@telia.com
Sigridur Gunnarsdottir, 
Klinisk sosionom/adjukt
Godkjent veileder/IPT handleder nivå -D, Trondheim
Kontakt: sigridur.gunnarsdottir@hotmail.com
Niclas Kullgard
leg.psykolog leg. psykoterapeut,
IPT handledare, D- nivå, Norrköping
Kontakt: niclas.kullgard@gmail.com
Malin Bäck
Aukt. socionom leg.psykoterapeut, Psykoterapihandledare
IPT-handledare , D-nivå, Värnamo
Doktorand i klinisk psykologi, IBL, Linköpings Universitet
Kontakt: relatera@me.com
kontaktinfo: www.relatera.net 
tel: 070-5490329
Karin Hammarstrand
leg Psykolog, IPT-terapeut,
IPT handledare, D-nivå ,Göteborg
Kontakt:  karin@verksampsykologi.com
Anna-Karin Åkerman 
leg psykolog, leg psykoterapeut
IPT-handledare , D-nivå, Linköping
Kontakt: anna-karin.akerman@liu.se
 Börje Lech 
fil.dr i psykologi
leg psykolog, leg psykoterapeut
IPT-handledare , D-nivå, Linköping
kontakinfo: www.psykologsamtal.eu
Lisbeth Andersson
Leg psykolog Leg psykoterapeut,
Specialist i klinisk psykologi, Neuropsykolog
IPT-handledare, D-nivå, Kungsbacka
Kontakt: lisbeth.andersson@kpsm.se
Unni Bonnedal
leg psykolog, leg psykoterapeut,
IPT-handledare , D-nivå, Göteborg
kontakt: unni.bonnedal@gmail.com
Martine Köck 
leg. psykolog, leg psykoterapeut
IPT-handledare, D-nivå, Göteborg
Specialist i klinisk behandling och psykoterapi
kontakt: martine.kock@gmail.com
Hanna Hartleb
socionom, leg. Barn- och ungdomspsykoterapeut,
IPT-A handledare, D-nivå, Stockholm
Kontakt: hanhar65@gmail.com
Erik Fagerberg
aukt. socionom, leg Psykoterapeut
IPT-handledare, D-nivå, Malmö
Kontakt:  erikarnefagerberg@gmail.com
Ann-Christine Ekberg
leg. Psykolog, Leg. Psykoterapeut
IPT-handledare, D-nivå, Linlöping
Kontakt: anki.ekberg@telia.com
Anna- Lena Edorsdotter
leg.psykolog, leg. psykoterapeut
IPT- handledare, D-nivå, Hudiksvall
Kontakt: anna-lena.edorsdotter@hotmail.com
tel: 070-2321026
Karin Edholm
Leg psykolog/psykoterapeut, Specialist i klinisk psykologi
Handledare och lärare i psykoterapi
Handledare D-nivå i IPT, Umeå
karin.edholm@umu.se
 Tina Arvidsdotter PhD
IPT-terapeut nivå D, Vänersborg
tina.arvidsdotter@vgregion.se
www.vgregion.se/antistress

IPT-terapeuter, nivå C

Marianne  Hessel
socionom, leg psykoterapeut, psykoterapihandledare
IPT-terapeut
Lund, Göteborg
kontakt: marianne.hessel@comhem.se
 Per Persson
leg psykoterapeut, Socionom
IPT terapeut ,Linköping
Kontakt: pertep@telia.co
Ulla Ader
leg. Psykolog, Leg. Psykoterapeut
IPT-terapeut nivå C, Umeå
Specialist i Klinisk barn-och ungdomspsykologi
Kontakt: ullaader@gmail.com
Helene Jendle
Leg Psykoterapeut
IPT-terapeut nivå C, Lund
helene.jan1959@hotmail.com
Helene Rahm
Aukt. socionom leg.psykoterapeut
IPT-terapeut , C-nivå,
Kontakt: helene.rahm@hila.se
kontaktinfo: www.hila.se
Mattias Norlin
Aukt. Socionom,  Leg. Psykoterapeut, 
IPT-terapeut C-nivå, Aneby/Jönköping
  mattiasnorlin@outlook.com

IPT-terapeuter, nivå B

Christina von Schéele 
leg psykolog, leg. psykoterapeut
IPT-terapeut, B-nivå, Jönköping
Kontakt: psykologcvs@telia.com
Lotta Forsberg
leg psykolog
IPT-terapeut, B-nivå, Malmö
Kontakt: lotta@gnossa.se
Louise Forsgren
Socionom fil mag. leg psykoterapeut
IPT-terapeut B-nivå, Stockholm
kontakt: louise.forsgren@psykoterapikonsulterna.se
Anders Wikström
Leg. Psykolog/leg. psykoterapeut. Handledare i psykoterapi.
IPT-terapeut, B-nivå, Varberg
Kontakt: anderswikstrom@telia.com
Suzanne Gieser
fil dr, leg psykoterapeut
IPT-terapeut B-nivå, Stockholm
kontakt: sg@gieser.se
Anna Forsberg
Socialpedagog/leg.psykoterapeut
Handledare och lärare i psykoterapi, Norrköping
www.psykoterapigruppen.se
Ann-Sophie Lindqvist Bagge  
Leg. psykolog‪ | Specialist i klinisk psykologi | Filosofie Doktor, Göteborg
kontakt: ann-sophie@olofssonlindqvist.se
mobil: 070-66 11 850
Marianne Haraldsson
Aukt. socionom leg. Psykoterapeut
IPT-terapeut, B-nivå, Halmstad
www.psykoterapeuthalmstad.se
Jakob Mechler
Leg. Psykolog
IPT-terapeut, B-nivå, Stockholm
Kontakt: info@jmpsykologi.se
http://jmpsykologi.se 
Lotten Romanus
leg psykolog
IPT-terapeut, B-nivå, Malmö
Kontakt: karilotten@yahoo.com
Charlotte Järnvall 
Socionom, Leg.Hälso-och sjukvårdskurator.
IPT-terapeut B-nivå, Norrköping.
Kontakt: charlotte@nordquistjarnvall.se
Helena Alvin
Socionom, Leg. Hälsa & sjukhuskurator
IPT-terapeut B-nivå, Nässjö
helena.alvin70@gmail.com